313373. LÆNESTOLE, 2 stk, sidste halvdel af 1900-tallet.
Lænestol betrukket med gråt stof på fire stålben, sædehøjde 40 cm.
Lænestol betrukket med rød og sort rya(?) på fire træben med løs hynde, sædehøjde 34 cm.
Brugsslitage, snavs, pletter, stødmærker, to knopper mangler på stålben, et træben er løst.