SALON SPEJL, rokokostil, 1800-tallet.

312308. SALON SPEJL, rokokostil, 1800-tallet.

Udskåret våbenskjold med skal og blomster, udskårne detaljer, forgyldt og bronze.
Højde 141, bredde 71 cm.

En del af kammen mangler, afslag, glasset plettet, aldersslitage, senere bronzing.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 141, bredde 71 cm.

Antal besøg: 1.225