BORDTELEFON, 2 stk, LM Ericsson, det 20. århundrede.
311740. BORDTELEFON, 2 stk, LM Ericsson, det 20. århundrede.
Længde 18 cm.
Højde inklusiv krog til telefonrøret, 27 cm.
Bredde 12 cm.
Længden af håndsættet er 25 cm.
Brugsslitage.
Alders slid.
Lidt farvetab på én telefon.
Ikke funktionstestet.
Ikke gennemgået.
Det lilla håndsæt til mikrofonen mangler på begge telefoner.
Længde 18 cm.
Bredde 12 cm.
Brugsslitage.
Alders slid.
Lidt farvetab på én telefon.
Ikke funktionstestet.
Ikke gennemgået.