DIVERSE SPISEPORCELEN, europæisk, 20. århundrede.

310216. DIVERSE SPISEPORCELEN, europæisk, 20. århundrede.

12 middagstallerkener, Tettau, polykrom og guld (Tyskland).
17 tallerkner, 12 kaffeunderkopper, 10 kopper, 1 kande, 1 sukkerskål og 1 flødekande, Schwarzenhammer (Tyskland).
6 tallerkener, Altrohlau (Tjekoslovakiet).
7 kopper med kaffeskål, Altrohlau.

Brugsslitage, ikke anmeldt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, ikke anmeldt.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.100