DIVERSE GEFLE/UPSALA-EKEBY, 7 dele, 1900-tallet.

309999. DIVERSE GEFLE/UPSALA-EKEBY, 7 dele, 1900-tallet.

Et par lysestager, stempel signeret Gefle.
1 vase, mærket GI (?), Gefle, højde 18,5 cm.
1 vase, model BG, mærket Gefle.
1 hængefad, mærket Ekeby.
1 serveringsfad, Gefle, umærket.
1 skål, Gefle.

Brugsslitage, snavs, kalkaflejringer.

Få foretaget en gratis vurdering!

1 hængefad, mærket Ekeby.
1 skål, Gefle.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 2.735