ARMIN BIRKEL. blandede medier. Kvinde nøgen i profil.

308609. ARMIN BIRKEL. blandede medier. Kvinde nøgen i profil.

Armin Birkel (08/10/1941 Dornbirn, Østrig - 12/04/2009 Berlin); i dette parti en blandet teknik i rød, blå og sort. En åbenlyst nøgen kvindelig person er afbildet med bøjet hoved. Signeret og dateret nederst til højre: A. Birkel (19)79. Enkel indramning i passepartout bag glas, mål ca. 50x70 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 1.580