306560. SOFA i Chippendale-stil, 1940'erne.
2-personers sofa med sider i rattan og løse fløjlshynder Skåret indretning. Bonat træ Løvepoter. Blødt buede linjer Ryghøjde 78 cm Længde 135 cm Dybde 64 cm.
Brugt stand Slitage, ridser En del pletter på betræk.