3039706. Herrering, 333 gult guld, onyx.
Ring udført i 333 gult guld, prydet med rektangulær onyx, ringstørrelse: ca. 62, ringhovedets bredde: 21mm, stemplet, legeret testet, vægt: 7,5g.
Alderssvarende brugsspor, ridser, synlige ændringer, et lille afslag.