HERMANN SCHREY. 2 oliemalerier. "The Three Peaks" og andre bjerge.

297284. HERMANN SCHREY. 2 oliemalerier. "The Three Peaks" og andre bjerge.

Hermann Schrey (1893 - 1978, Østrig); i dette parti to små oliemalerier, olie på pap, med bjerglandskaber. Det ene viser de karakteristiske Three Peaks, Tre Cime di Lavaredo (24 x 32 cm), det andet maleri (28 x 28 cm) viser et udefineret massiv.

Drei Zinnen noget snavset, ellers godt. Endnu et maleri med malingsspåner og også snavset.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 3.259