BRUNO MERBITZ, PROF. (1918 BERLIN 1997). Blomsterstilleben, abstrakt.

296800. BRUNO MERBITZ, PROF. (1918 BERLIN 1997). Blomsterstilleben, abstrakt.

Olie på lærred, signeret nederst til højre, værknummer på bagsiden: 149, fra kunstnerens ejendom, 64 cm x 82 cm.

lærred lidt snavset.

Få foretaget en gratis vurdering!

lærred lidt snavset.

Auktionshaus Dannenberg
Antal besøg: 911