Skænk, almue, Dalarna, dateret 1805.

296762. Skænk, almue, Dalarna, dateret 1805.

Længde 113 cm.
Bredde 52 cm.
Højde ca 198 cm.

Aldersslitage, skader, laktab, dørlås virker ikke, delvist senere malet, suppleret med senere beslag, skruer mv.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde 113 cm.
Bredde 52 cm.
Højde ca 198 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 3.572