SPISEDELE i porcelæn, 48 dele, Rörstrand, 1949.

293700. SPISEDELE i porcelæn, 48 dele, Rörstrand, 1949.

10 tallerkener, diameter 24,5 cm 11 dybe tallerkener, diameter 25 cm 10 tallerkener, diameter 21 cm 9 tallerkener, diameter 16,5 cm Fade, længde 36 cm og 31 cm Et par fade, længde 26 cm 2 serveringsfade, diameter 16 cm Skål med hanke, diameter 22 cm Sauceskifte på fad, højde 10 cm Stemplet Rörstrand, Sverige, 491 (fremstillet 1. halvår 1949) Terrine, højde 14 cm Stemplet ALP, Lidköping.

Brugsslitage Mindre kantafslag på en tallerken.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.658