293552. Sæt DIVERSE, 8 dele, 18-1900 tallet.
2 proptrækkere, 18/1900 tallet.
Sparegris, messing, mærket Gefle bysparekasse, slutningen af 1800-tallet.
Brevkniv/frimærkeskjul, Japan, slutningen af 1800-tallet.
Skohorn, mærket Pontus Brander Skobutik, første halvdel af det 20. århundrede.
Æske, kobber, første halvdel af det 20. århundrede.
Spargris, keramik, æble, begyndelsen af det 20. århundrede.
Vækkeur, Cyma, schweizisk fremstillet, anden fjerdedel af det 20. århundrede.
Brugsslitage, vækkeur med stor slitage, sparegris bulet og med omfattende skader.