BORDSÆT, 2 stk, marmor og tin.

291972. BORDSÆT, 2 stk, marmor og tin.

Marmorsæt 5 dele, mål på den store plade 27 x 15 cm.
Tin essay 4 dele, indgraveret med teksten "På 50 års dagen fra håndværkerne på læderfabrikken", stemplet Ads Svenskt Tenn R8 (1939). Mål på den store tallerken 30 x 19 cm.

Slitage, mindre skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Slitage, mindre skader.

Antal besøg: 861