MAX BARTSCH. "Vankende hav."Olie på træ.

289550. MAX BARTSCH. "Vankende hav."Olie på træ.

Max Bartsch, maler i det 20. århundrede; i dette parti et havlandskab, kun med afbildning af bølger og himmel. Kunstneren var bestemt baseret på Patrick von Kalckreuths værker. Signeret og dateret nederst til højre: Max Bartsch 1949. Ramme 85 x 68 cm, maleri 77 x 59,5 cm.

Træ med små revner, ramme stødt.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 4.289