TRAMPORGEL, Claes Westergren, Stockholm, dateret 1866.
288189. TRAMPORGEL, Claes Westergren, Stockholm, dateret 1866.
2 fodpedaler.
29 nøgler.
Mærket Claes Westergren, klaver- og orgelfabrikant, 1866, (?) Stockholm.
Længde 89 cm.
Bredde 38 cm.
Højde (ekskl. krone) 101 cm.
Brugsslitage, pletter, stødmærker, farvetab, skjold og bagside løs, spids med betydelige skader, etiket revet i det ene hjørne.
Ikke funktionstestet.
2 fodpedaler.
29 nøgler.
Længde 89 cm.
Bredde 38 cm.
Højde (ekskl. krone) 101 cm.
Ikke funktionstestet.