286334. GLASOBJEKTER, 5 dele, herunder Bertil Vallien, Kosta Boda.
Karaffel, Bertil Vallien, Kosta Boda, højde 31 cm Karaffel, Bertil Vallien, Kosta Boda, højde 16 cm Karaffel, umærket, højde 15 cm Bogtryk, Göran Wärff, Kosta, højde 7 cm Fugl, umærket, højde 8,5 cm.
Brugsslitage.
Større afvisning af den store karaffel.
Ridser på bogpresset.