283560. LYS, 1 par, sølv, importstempel.
To trearmede lysestager / kandelabre. Fyldt fod. Stemplet 830S, uidentificerbart stempel, 379, svensk kattefod.
Højde 19 cm.
Totalvægt, inkl. Cirka 1060 gram.
Ridser Brugsslitage En pæl bærer belægning på lysestager.