VÆGUR, Seth Thomas, begyndelsen af det 20. århundrede.

282801. VÆGUR, Seth Thomas, begyndelsen af det 20. århundrede.

Luger med malede motiver af blomster og fugle.
Inde med instruktioner om hvordan uret virker (på engelsk).
Lodde og pendul medfølger (pendularm medfølger ikke).
Højde 80 cm.

Brugsslitage, stødmærker, malingstab, bagside med revne og løstsiddende, nederste låge er løs, kam med væsentlige skader, ingen funktionsgaranti.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 80 cm.

Nøgler mangler.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 2.195