MAD, og kaffe/te sæt, 106 dele, "Bengali", Rörstrand.

281890. MAD, og kaffe/te sæt, 106 dele, "Bengali", Rörstrand.

8 tallerkener, diameter 24,5 cm 12 tallerkener, diameter 21 cm 14 tallerkener. diameter 18 cm 4 dybe tallerkener, diameter 24,5 cm 12 dybe tallerkener, diameter 21 cm 12 serveringsfade og forme, længde 20-36 cm 3 gryder, 2 æggekopper og 1 peberkopper Kaffekande, tekande, 2 sukkerskåle og 1 fløde kande 7 kaffekopper med 11 tønder 4 tekopper med 10 tønder 1 jumbokop med tønde.

Nogle serveringsfade med Kantstødt på undersiden af Brugsslitage, krakelering og enkelte dele med misfarvning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 2.287