PORTALUHR. tysk omkring 1835.

PORTALUHR. tysk omkring 1835.
281560. PORTALUHR. tysk omkring 1835.

indlagt og fineret trækasse med 4 søjler, påføringer af forgyldt bronze, halvtimesslag på klokken, gevindophæng, højde 47 cm, funktionel.

Urskive med minimale hårgrænser.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Auktionshaus J. Weiner
Antal besøg: 1.180