DOKUMENT, ansøgning om ægteskab, 1846.

280124. DOKUMENT, ansøgning om ægteskab, 1846.

Dokumenter til ansøgning om ægteskab mellem jægermester Gustaf Adolph Winbladh og jomfruen adelige og frugtbare Carolina Sophia Bronikowsky. Signeret, vandmærket og stemplet.

Bladet er ikke læst i sin helhed, folder og let gulnet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.021