GAMMEL MALERI PIGEPORTRÆT - RØG, P.

2797422. GAMMEL MALERI PIGEPORTRÆT - RØG, P.

Olie på lærred, signeret P. Rauch nederst til højre, portræt af pige i portrætformat, bondepige med blomstrende græs i armene, ser let sidelæns på beskueren, ca. 50,5 x 60,5 cm, nederst i midten subtile farvefejl, i en gylden profilramme ca. 60x70 cm.

Pænt bevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Pænt bevaret.

Antal besøg: 892