Gustav Becker, urskive diameter ca 18,5 cm. Bevægelse mærket P64, DG FRK 103274, løbenummer 437322 (ca. 1899).
H. Endler & Co, diameter ca 18,5 cm. Bevægelsen mærkede H Endler & Co Schutz Marke. Serienummer 84350 (1880'erne?).
Gustav Becker, diameter ca 18,5 cm. Løbenummer 1 198560 (ca. 1892). To lod og et pendul.
Overfladeslitage. Ridser og mærker. Skader opstår. Der kan mangle dele. Ikke funktionstestet.