VAS med håndtag, 2 stk, Arthur Percy, Gefle.

277678. VAS med håndtag, 2 stk, Arthur Percy, Gefle.

Dekor af guldfarvede prikker mod hvidglaseret baggrund Vase med hank, højde 16 cm Vase med hank, højde 24 cm Stemplet Gefle, Sverige, Percy 2039".
Arthur Percy 1886-1976.

Brugsslitage Stor vase med afslag på foden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Arthur Percy 1886-1976.

Antal besøg: 3.768