DIETER RAMS. Vitsoe, reolsystem model 606 (144-14).
2707187. DIETER RAMS. Vitsoe, reolsystem model 606 (144-14).
Reolsystem model 606. Design 1960. Convolute bestående af 4 x vægskinner i aluminium L 199 cm, hylder af sort coatet træ med aluminium sidepaneler: 2 x hylder B. 66,5, D. 37,5 cm, 10 x hylde B. 66,5, D. 23,5 cm, 2 x æsker H. 39,5, B. 66,5, D. 37,5 cm, 1 x hylde H. 10,5, B. 66,5, D. 37,5 cm. der er ca. 22 monteringsstifter til rådighed.
God stand med brugsspor i forhold til alder. Dels lette ridser på overfladerne, dels lette skrammer på kanterne.