PENGELAMPE, majolica, 1880'erne.

268386. PENGELAMPE, majolica, 1880'erne.

Pendel med oliehus, 6 lysarme med prismer, armatur i messing og majolica. Diam: ca 60 cm.

Alder og Brugsslitage. Beskadiget glaskuppel, majolicahus med revne. Brænderrør mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.826