HELMTRUD NYSTRÖM. Farvetegninger, 2 stk, signeret.

267575. HELMTRUD NYSTRÖM. Farvetegninger, 2 stk, signeret.

"To fugle". Farveætsning, signeret, dateret 1992 og nummereret 65/125. Designet måler 27,5 x 29,5 cm Uden titel. Farveætsning, signeret, dateret 1996 og nummereret 7/90. Designet måler 15 x 19,5 cm.

Ikke undersøgt uden for rammen.

Kunstner/designer

Helmtrud Nyström (1939–2021)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Helmtrud Nyström (1939–2021)

Antal besøg: 1.011