DIV KUNSTNERE, 5 stk, b.la. HANS HERMANSSON, BERTIL ALMLÖF.
26607. DIV KUNSTNERE, 5 stk, b.la. HANS HERMANSSON, BERTIL ALMLÖF.
Hans Hermansson, figurer i park, lito, oramad, 42 x 55 cm.
Bertil Almlöf, farvetræsnit, uindrammet, 49 x 82 cm.
Vivianne Larsson, portræt, olie på lærred, 64 x 49 cm.
R.Persson, kystlandskab, oramad, akvarel, 33 x 48 cm.
Susanne Nessim, farvet træsnit, 43 x 34 cm.