264515. HAVEGRUPPE, 3 dele, Grythyttan, 20. årh.
Bord, foldbart. Længde: 75, Bredde: 52,5, Højde: 64,5 cm 2 Stole, sammenklappelige, mærket Grythyttan. Ryghøjder: ca. 80 cm.
Alder og Brugsslitage. En stol skæv, en stol med to løse brædder. Senere maling, farvetab.