CHIFFON I, 1800-/1900-tallet.

CHIFFON I, 1800-/1900-tallet.
263874. CHIFFON I, 1800-/1900-tallet.

Træskåret dekoration, messingbeslag, 4 skuffer, top oplukkelig. Skriveklap låst, nøgle mangler.
Højde 145, længde 113, bredde 56 cm.

Slitage, tørre revner, nøgle til skriveklap mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 1.297