ALVAR AALTO. Thevagn, model nr. 901. Artek.

25930. ALVAR AALTO. Thevagn, model nr. 901. Artek.

Laglimet birk med brædder i hvid laminat. Længde 90, bredde 50, højde 56 cm.

Mindre slitage og ridser.

Kunstner/designer

Alvar Aalto (1898–1976)

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre slitage og ridser.

Kunstner/designer

Alvar Aalto (1898–1976)

Antal besøg: 6.738