255297. CUP, 2 stk, sølv, 1700- og 1800-tallet.
Kegleformet kop med drevet og udstanset dekor, forgyldt indvendig, Carl Petter Tellander, Jönköping (1744-1778) højde 8 cm. Kegleformet kop med drevet og udstanset dekor, stemplet Uppsala 1832, højde 10 cm.