Rönisch, flygel, begyndelsen af 1900-tallet.

2541768. Rönisch, flygel, begyndelsen af 1900-tallet.

Rönisch, flygel, begyndelsen af 1900-tallet. Flygel med sortlakeret trækrop og et trækeyboard med delvist farvet knoglebeklædning og to pedaler, klaviaturet er delvist revnet og mørklagt, nogle tangenter hænger lidt, kirsebærtræets resonansbue er blevet fornyet, stemmeblokken er i ét God stand, reguleringen af mekanismen skal ikke revideres og vingen skal ikke tunes, filten er fornyet, nummereret '19697', højde: 97-180cm, L.169cm, B.148cm.

Aldersrelaterede tegn på slid og gnidninger, delvist kraftigere ridser og skår i træet, med en revne på højre side af karrosseriet, vinger eftersyn relativt nylig.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 2.868