Sæt , 13 dele, dels brocher, ringe og armbånd.

253739. Sæt , 13 dele, dels brocher, ringe og armbånd.

Broche, stemplet Mexico T5-01, 925, højde 7,5 cm Broche med perle, stemplet 925, længde 3,6 cm Broche, Ge-Kå-Smyckek G Kaplan 1960, højde 4,5 cm Vedhæng, kors, Ceson Guldvaru Ab , Stockholm, højde 4 cm Ringe 2 stk. Janson Guldvaru Ab Victor, Lindesberg, diameter 18 mm Vedhæng, hjerte, Hedbergs Guld, Dalsjöfors 1975, længde 4,1 cm Manchetknapper, et par, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö Pendel med firkløver, Metallfabriks A/BCC Sporrong , diameter 2,1 cm Servietring, Ceson Guldvaru Ab, Gøteborg Armbånd 2 stk, utydelige stempler, længde ca. 19 cm Vægt ca. 105 gram.

Broche med perle mangler nålen, Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.245