CHIFFONJÉ, Karl Johan, midten af 1800-tallet.

252152. CHIFFONJÉ, Karl Johan, midten af 1800-tallet.

Fyr/birk, skuffebeslag, sortfarvede detaljer og knopper. Højde 128, længde 107, bredde 51 cm.
Efter sigende; tekst på bagsiden inde i bagstykket af tømrer Björklund, dateret 1848. (Afskrift medfølger).

Slitage, mindre skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Slitage, mindre skader.

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 1.093