251150. SPISEBORD, Rokoko, 17/1800-tallet.
Klo og kuglefødder.
Formede ben.
To tillægsplader, 66x2 cm Bordets samlede længde, inklusive tillægsplader, 264 cm Bredde 124 cm Højde 77 cm Herkomst: Råsnäs Herregård 1756.
Klo og kuglefødder.
Formede ben.