SPISEMØBLER, 7 dele, "Dansk Samling", Michael Van Beuren, 1957.

249362. SPISEMØBLER, 7 dele, "Dansk Samling", Michael Van Beuren, 1957.

Valnød og mahogni, indbygget/forsænket tillægsblad. Mærket.
Borddiameter 120, højde 73 cm, med tillægsplade længde 166 6 stole, ryghøjde 86, sædehøjde 45 cm.

Bordpladen med lejlighedsvise ridser og slid i midten af tillægspladen. Stole med mindre brugsspor og ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 2.870