Sæt sølv, 7 dele, Inklusiv bindestift CG Hallberg, ring Danmark.

248220. Sæt sølv, 7 dele, Inklusiv bindestift CG Hallberg, ring Danmark.

Samlet vægt 33 gram.
Vedhæng med bjergkrystal?. Længde 4 cm. Bredde 2 cm. Stemplet kattefod, S, 835 A*D. Kædelængde 48 cm.
Vedhæng i sterlingsølv, dekoration af fisk med gennembrudt dekoration af Jesus. 1987, Falköping, Ekström Sweden Ab.
Højde 3 cm. Længde 3,5 cm. Stemplet kattefod, S, 925, N10, De, F.
Ring i sølv. Victor Janson, Vicson, Lindesberg, 1960.
Stemplet: Vicson, VJ, L , Kattfot, S, K9. Størrelse 16/50.
Ring i sølv. Stemplet BM, 925, Danmark. Størrelse 17/53.
Ring i sølv. Dekor af blomst med blå sten. Evir Guldvaruaktiebolaget, Falköping, 1965. Stemplet EVIR, F, Kattefod, S, P9.
Slipsnål i sterlingsølv, forgyldt. Længde 5,5 cm. Stemplet 925 S, RÄ.
Slibenål i sterling sølv. CG Hallberg. Længde 5,5 cm. Besat af mindre glas/sten?. Stemplet CGH, 925.

Brugstilstand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet vægt 33 gram.

Brugstilstand.

Antal besøg: 2.012