SPISEMØBLER, gustaviansk stil, 20. århundrede.

245736. SPISEMØBLER, gustaviansk stil, 20. århundrede.

Den er malet hvid. Bord + 4 stole i den såkaldte legegårdsmodel. Pynt med cannelyr og fleuroner. 2 stk indsatsplader på 30 cm.
Diameter 105 cm. Total længde 165 cm.

Slid og slitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Slid og slitage.

Antal besøg: 886