LÆNESTOL, Carl Malmsten, "Jonas Love".

243791. LÆNESTOL, Carl Malmsten, "Jonas Love".

Mahogni, buet form, polstret sæde og ryg, betrukket med brunt. Trykt markering CM.
Modellen blev designet i 1938.

Ridser, lakskader, aldersslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.694