COLLIER, stel af sølv med ametyster, 1920'erne.

241920. COLLIER, stel af sølv med ametyster, 1920'erne.

Halskæde med 15 ametyster i stiv pileform Slibning, rund, rhomboid og chevron Spænde stemplet 820 Længde ca. 40 cm Ametyster kan bæres som en amulet mod negativitet og stress.

Stand 2 mindre sten mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Stand 2 mindre sten mangler.

Antal besøg: 903