241439. SPISEMØBLER, 5 dele, birk, chippendalstil, 1900-tallet.
Tre tillægsplader.
Bord, længde 57 cm (+40,5 x 3 cm), bredde 93,5 cm, højde 95,5 cm.
Stole, total højde 87,5 cm.
Mølleslitage, mindre ridser på bordet. Ridser og stød på stole.
Enkelte stole trænger til limning i samlinger.