SPISEMØBLER, 5 dele, birk, chippendalstil, 1900-tallet.

241439. SPISEMØBLER, 5 dele, birk, chippendalstil, 1900-tallet.

Tre tillægsplader.
Bord, længde 57 cm (+40,5 x 3 cm), bredde 93,5 cm, højde 95,5 cm.
Stole, total højde 87,5 cm.

Mølleslitage, mindre ridser på bordet. Ridser og stød på stole.
Enkelte stole trænger til limning i samlinger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Tre tillægsplader.
Stole, total højde 87,5 cm.

Antal besøg: 868