APOTEKSFLASK og VAS, glas, 1900-tallet.

234034. APOTEKSFLASK og VAS, glas, 1900-tallet.

Apotek flaske. Blå glasmasse. Højde 34 cm. Diameter 18 cm.
Vase. Blå, uigennemsigtig og klar glasmasse. Højde 32 cm. Sandsynligvis Flygfors. Usigneret.

Brugstilstand.
Ridser i bunden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugstilstand.
Ridser i bunden.

Antal besøg: 1.290