ALBERT NURNBERGER. Stråke, Tyskland, underskrevet.

233139. ALBERT NURNBERGER. Stråke, Tyskland, underskrevet.

Violinstreng, signeret af Albert Nurnberger Jr (1854-1931). Rangeret som en af Tysklands førende strengemagere Længde 74,5 cm Vægt ca. 60 gram.

Mindre aldersslitage. Overtaget af Nilssons Violinbygger i Malmø.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.020