VÆGLAMPE, petroleum, messing/glas, 20. århundrede.

227794. VÆGLAMPE, petroleum, messing/glas, 20. århundrede.

Petroleumsbrænder inde i glasdør.
Højde 48, længde 25, bredde 15 cm.

Slitage, skinne til brænder løs, beslag til dørglas løst.

Få foretaget en gratis vurdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 1.351