225035. VASKERISÆT, porcelæn, 3 dele, Gustavsberg.
Håndvask, højde 14 cm diameter 41 cm.
Potte, højde 16,5 cm diameter 23,5 cm.
Lille skål (låg mangler), højde 6,5 cm diameter 12,5 cm.
Brugsslitage.
Skål med lille reparation.
Mærker, små misfarvninger og ridser.