RAIMUNDO LULIO (RAMON LLULL) "ARS MAGNA", fax, Kaydeda Ediciones, 1990.

2241365. RAIMUNDO LULIO (RAMON LLULL) "ARS MAGNA", fax, Kaydeda Ediciones, 1990.

FACSIMILE af kopien bevaret i biblioteket i El Escorial-klosteret (Madrid) fra det 16. århundrede. Redigeret i Madrid af Kaydeda Editions, 1990. Indeholder 162 sider. Med 29 figurer, hvoraf 8 er overlappende koncentriske cirkler, der roterer om deres akse. Trykt og lagret pergamentbind.
Præsenteret i en case sammen med mængden af undersøgelser og kommentarer af samme størrelse med 148 sider.
20,5 x 14,5 cm.

Bevaringstilstand: Trykt og ældet pergament.
Notarbeviset mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

20,5 x 14,5 cm.

Notarbeviset mangler.

Antal besøg: 901