GLAS OBJEKTER, 5 dele, Corona, Hindbær, Orrefors, Ittala.
222679. GLAS OBJEKTER, 5 dele, Corona, Hindbær, Orrefors, Ittala.
Skål "Corona", lars Hellsten, signeret LH, mærket 4384-121, højde 10, diam 14,5 cm.
2 lys lanterner "Raspberry" Orrefors, højde 7,5 cm.
Kande, med bunddekoration, højde 19 cm.
Skål, Ittala, inspireret af Alvar Aalto, i pap, højde 5,5 cm.
Varierende slitage, fra moderate, bundridser forekommer, til ny stand (Aalto).