ACKJA / ÅKACKJA, træ, samisk, 1800-tallet.

219555. ACKJA / ÅKACKJA, træ, samisk, 1800-tallet.

Klip geometriske mønstre langs siderne. Træproppet. Dateret 1816.

Længde 174, bredde 41, højde 36.

Brugsslitage, revner, ældre reparation med jern op til.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 5.434